Beauty

Kadeřnictví s trochu jiným rozměrem

29.4.2016

Tak jako se spoustu lidí bojí zubaře, se já bojím kadeřníků a kadeřnic. Vím, že asi většina z nich ví, co dělá a že bych možná měla někdy vlasy rovnoměrně ostříhané, kdybych jim někdy dala tu důvěru a věřila, že „zastřihnout konečky“ neznamená mít z vlasů po lopatky krátké mikádo. Za posledních 8 let jsem to zkusila 2x. Poprvé to docela šlo, měla jsem hodně dlouhé vlasy, takže to nebylo tak hrozné. Podruhé – o 6 let později – jsem odcházela domů s příšernou foukanou a účesem, díky kterému jsem měla asi o 40kg navíc.

Nemám ani ráda tu atmosféru, prakticky nutnost vyprávět kdo jsem a co ráda vařim, kolik mám dětí a jestli si lakuju nehty na nohou.

Na druhou stranu, kdybych měla možnost jezdit často do Jihoafrické republiky, rozhodně bych se nechala stříhat tam. Tam totiž kadeřnictví nabírají úplně jiný rozměr.

Simon Weller objevil a zdokumentoval jejich kouzlo v roce 2009 a nakonec i publikoval v knize „South African Township Salons & Barbershops“ (dá se koupit na Amazonu). Knihu si chci v nejbližší době objednat a pak šetřit na letenky.

JAR mě vždycky fascinovala. A teď tam chci ještě víc.

Nuže, tady je ukázka pár fotek, ať se můžete taky pokochat :

Hodně štěstí při příští návštěvě kadeřnictví

LenkaBarber shop 1 Barber shop 3 Barber shop 4 Barber shop 5 Barber shop 6

Mohlo by se vám líbit

Komentáře

Napsat komentář