Lifestyle

Cinderella

29.9.2017

Nemám jen majestátní tělesné proporce, ale pyšním se i trošku „větší“ nohou. V ideálním případě nosím velikosti 42, ale spokojím se i s 41, i když tento luxus doprovází krvavé paty, puchýře a  jednou dokonce i nemocenská, když se mi do rány dostala infekce. Po měsíci ale přestávám kulhat a nové boty si mohu znovu vítězoslavně obout.

Vím, že rozhodně nejsem sama, proto mě překvapuje, že v Čechách stále existují obchody ( a není jich málo), které prodávají obuv jen do velikosti 40. Nedávno zrovna v obchodě Gino Rossi na Floře. Když jsem se zeptala, zda-li nemají ty hezký fialový ve 41 , prodavačky se na mě vyděšeně podívaly, asi v duchu politovaly a sdělily mi s úsměvem, že mají boty jen do velikosti 40.

Mám samozřejmě obchody kam chodím na jistotu (Leiser, Hogel), ale nakonec jsem uspěla v Shoerepublic v Kotvě , kde jsem objevila přesně to, co jsem potřebovala. Klasické černé elegantní semišové Peter Kaiser na podpatku tak akorát. Botám je tu vyhrazeno skoro celé jedno patro , ale 42 asi dvoje a opravdu tak strašný, že tam budou strašit ještě dalších 10 let, než je zlevní o další dvě stovky.

Vůbec mě ta Kotva překvapila. Když už jsem tam byla, tak jsem se taky byla podívat do všude inzerovaného a propagovaného Bibloo concept storu, který má nabízet světové značky za skvělé ceny..a to sem neměla dělat , protože jsem se opět přesvědčila , že jsme tak trošku za opicema. Věci ze starých kolekcí, které v cizině seženete za 5 Euro v hrabákovým koši, tady nabízí za tisíce a ještě si tam nevidíte ani na špičku nosu, protože je tam šílená tma, takže doma asi budete překvapení, jakou kabelku jste si vůbec přinesli.

Dneska jsem to pojmula malinko kriticky, ale není vždy nebe bez obláčku, že :-).

Ještě k těm novým botám. Hned jsem se chtěla pochlubit svýmu klukovi , který nemluví moc česky a ten mi boty pochválil slovy : „ krásný LODĚ jsi si koupila miláčku“.

Přeji vám krásný víkend

Katka

A to jsou ty krasavice

Mohlo by se vám líbit

4 komentáře

 • Reply Renata 12.10.2017 at 15:20

  Ahoj Káťo,
  usmívám se tady u toho Tvého článku.Nejdřív proto,že já mám ve většině případů 43 :) a vím o čem mluvíš,boty se mi fakt děsně blbě kupujou,takže to už je takový výčet věcí,že říkám,že na buřty nešijou když mám vztek a právě lodě,že nikdo nechce vyrábět ! haha fakt jsem si říkala,že bych se měla naštvat a začít navrhovat,protože i ve větším oblečení jsme tady v republice za opicema ! Tvůj kluk se mi líbí !
  Měj se moc hezky :)

  • Reply Grapeapplepear 13.10.2017 at 11:00

   Ahoj Renčo,

   jsme větší prostě celé :-).Naši kluci mají být právem na co hrdý!:-).
   Krásný víkend
   Katka

 • Reply Aneta 9.12.2017 at 13:57

  Zajímavý článek..Nevěděla jsem,že ty větší velikosti bot takhle nejdou sehnat, já mám 38, takže tohle netuším.

  • Reply Grapeapplepear 11.12.2017 at 15:35

   Jste šťastná žena :-).
   Moc děkuji za komentář Aneto.
   Katka

  Napsat komentář