Lifestyle

Čtení pro ženy

11.1.2017

Moje máma opět jsem našla vyhozený poklad u popelnice. Časopis Čtení pro ženy z léta 85. Samozřejmě to ve mně vyvolalo určitou nostalgii, přišlo mi, že si dokonce i tenhle výtisk pamatuji :-). Bylo mi tenkrát sice jenom 12 a vlastně si vůbec nevybavuji, co jsem to léto prožívala, asi jsem byla zamilovaná do spolužáka Ivoše (určitě :-)), ale časopisy jsem měla ráda vždycky. Když babička přinesla novou Burdu (což mimochodem žádný regulérní časopis není, ale jen střihy pro švadlenky) hned jsem se na ní vrhla, hltala stránku za stránkou a snila o tom, že se jednou dostanu do západoněmeckého obchodáku  a sako s vycpávkami si koupím a nemusí mi ho ušít šikovná babička. Úplně jasně si vybavuji, jak po revoluci vyšlo první Elle, každý měsíc jsem potom nedočkavě okukovala trafiky, kdy se objeví můj měsíční příděl nepostradatelných informací :-). Četla jsem si vlastně jen články týkající se módy, parfémů a šminek, nikdy mě nebavily rady typu jak se vyrovnat s nevěrou partnera, jak se stát z milenky manželkou a jiný voloviny.

To je všechno pryč, dnes si nekupuji časopis žádný, kromě jednoho (protože mě mají rádi )… už mě to tolik nebaví a na rozdíl od magazínu z 80let, který je opravdu nadupaný zajímavými články , rozhovory , bytovým designem, dokonce  i báseň od Seiferta se tam najde, tam jsou většinou jenom reklamy.

A co vy? Máte rádi časopisy? Vzpomínáte si, co jste dělali v létě 85?

Katka

Za fotky děkuji Jitce.cteni-pro-zeny-3 cteni-pro-zeny-2

Mohlo by se vám líbit

2 komentáře

 • Reply Renata 15.1.2017 at 10:15

  Milá Káťo,
  v téhle době jsem se s partou scházela u našeho baráku na sídlišti a říkali jsme si Gepardi :)) to si pamatuju dobře.Taky se mi líbil kamarád Radek a poslouchala jsem dokola Knoflíky lásky a Sandru :)
  Tvoje maminka má štěstí na poklady ! A tady na těhle fotkách máš strašně pěkný makeup,moc se mi líbí.
  Měj se krásně, posílám pozdravy do Prahy.
  Renča

 • Reply Hanka 4.5.2017 at 12:05

  čítanie časopisov milujem i ja…odkedy som sa naučila čítať mávala som nos zaborený v časopisoch, novinách, či knihách, ako dieťa som čítala pri baterke pod perinou, maminka tvrdila, že som si vtedy pokazila zrak…odoberali sme ako rodina niekoľko časopisov, ja k tomu Mladý svět, trošku dlhšie trvalo, kým prišiel na Slovensko, ale bývalo v ňom veľa zaujímavého, stálo to za čakanie…ako …nástka som sa zaujímala o módu, kozmetiku, rôzne nápady, ktorým by som tuctové oblečenie oživila, zmenila na originálne…potom sme našli krajčírku (švadlenu), ktorá dokázala ušiť takmer všetko podľa obrázkov zo zahraničných magazínov, teraz už len s nostalgiou spomínam, že som vtedy nevyzerala zle:)
  Keby si bývala bližšie, hneď by som poprosila o zapožičanie časopisov, v roku 1985 som mala ročného syna a užívala som si prechádzky s ním a prvé kilá naviac:)

 • Napsat komentář