Lifestyle

DYI 1975

5.3.2017

Za mého mládí, kdo neměl šikovnou maminku nebo babičku, která spíchla něco podle Burdy nebo upletla svetr s „norskými“ vzory podle Quelle, byl silně hendikepován. Já jsem měla to štěstí, že moje babi byla opravdu mistryně ručních prací, stačilo jen ukázat na fotce vysněný model, který jsem si přála a bylo hotovo. Mezi její nejlepší majstrštychy patřila prošívaná růžová vestička Lacoste, i s typickou značkou krokodýla, kterého si nejdřív vyšila exta na tvrdší látku. Na karnevalech jsem zářila v jejích maskách makové panenky, motýla Emanuela nebo kaktusu . Samozřejmě strašně mě mrzí, že jsem si žádný z těch úžasných modelů neschovala, ale věřte mi, stále je vidím naprosto živě, pamatuji se do detailů zkoušky při šití i vůni dílny na půdě.

Samozřejmě babičku neminulo ani háčkování tašek z pytlíků od mlíka a síťovek z dámských punčocháčů. Tenkrát jsem tím tak trošku pohrdala, ale dnes bych byla královnou Designbloku :-) a hrdě bych si kráčela s plnotučnou taškou.

Babi, strašně bych si přála ten Pepsi klobouček, posílám ti tedy  malý návod. Měj se, 10 let jsme se už neviděly, tak snad se máš skvěle.

Katka

Mohlo by se vám líbit

Komentáře

Napsat komentář