Outfity

Karlín vs Maroko

12.1.2016

V tomto příspěvku, protože byl focený těsně den před Silvestrem, jsem se chtěla věnovat tématu večerní šaty. Vyšly z toho tyhle, podle mě, krásný fotky, kde ale není vidět moc detailů. Když jsem je poprvé viděla, tak jsem byla překvapená, protože jsem si nemohla vzpomenout, kdy jsem byla v Maroku ? (Myslím fotky s modrou oblohou samozřejmě :-)). Bohužel v Maroku jsem nebyla, ale v Karlíně ano. A to s mou milovanou Dahlií, která je autorkou většiny snímků na blogu, a která taky tuto krásnou lokalitu vybrala. Dahlia je z Libanonu, je talentovaná, milá a krásná! Její další práci můžete zhlédnout na jejích stránkách www.dahliaayoub.com


Tomu, co mám na sobě, se ale přeci jen budu trochu věnovat. Dlouhé černé šaty jsou z elastického sametu, což je skvělý materiál, protože není tak slabý a takzvaně se nepřicucne na tělo, takže nějaký ten fald se ztratí. Šaty mají průhledný vrchní díl a rukávy, které jsou dlouhé a vyhovují tedy těm, které chtějí zakrýt silnější paže. A přesně ve výšce, kde má transparentní část končit jsou předělené korálkovým pruhem, což bohužel na fotografiích nevynikne. Asi tomu nebude věřit, ale jejich pořizovací cena byla 70 Kč (Textilhouse).
Abych se cítila absolutně uvolněně a nebyla v rozpacích, když třeba v šatech procházím davem lidí a nechci, aby okukovali moje nedokonalosti, tak jsem oblékla orientální pléd, který v těchto momentech zachrání, co může. Tenhle kousek v šatníku je dámy opravdu nutnost. Navíc má krásné barvy a dodá vám vzhled exotické cestovatelky. Ale na ty plédy pozor! Musí být opravdu z lehkého materiálu, aby kopíroval siluetu postavy. Občas potkávám ženy, které se chtějí maskovat a bohužel volí široké hacafraky, což jim prokazuje medvědí službu a přidává na objemu minimálně 5 kilo.Ten můj je koupený v Marks&Spencer za 899 Kč.Původně ale 2000 Kč a nyní jsem viděla zlevněný na 499 Kč (takže neváhat).

Do Karlína jsme šly procházkou a cestou jsem natrefila  na zajímavou galerii s  obchodem Artesilver http://www.studioartesilver.cz  a hned jsem tady utratila 260 Kč za mašličkovou brož z drátků, která mě naprosto uchvátila. Vy ji můžete vidět na kabátu z alpaky, který má krásnou fialovo-vínovou barvu a váže se k němu vtipná historka o jeho pořízení. Když jsem si šla na štědrý den k 75leté tetě do Dejvic pro salát, potkala jsem ji, jak mi jde v ústrety s pejskem a na sobě měla tenhle skvost, který výhradně nosila na venčení psa. A asi uhodnete, že ho měla ze sekáče.No, jedeme v tom u nás doma všechny :-).

Jo a ten rozkošnej vintage klobouček je z blešáku..Krásný den a dobrou chuť Katka♥

IMG_0082 IMG_0214 IMG_0147 IMG_0242 IMG_0369 IMG_0059 IMG_0165

 

Mohlo by se vám líbit

2 komentáře

  • Reply Hanka 2.5.2017 at 21:35

    pléd i šaty skvostné…škoda, že naše mesto má len zopár obchodov s oblečením a niečo pekné v normálnej (mojej) veľkosti je takmer nemožné zohnať

    • Reply Grapeapplepear 3.5.2017 at 10:00

      Děkuji moc, šaty jsou ze sekáče, byl to skvělý úlovek.

    Napsat komentář