Lifestyle

Obličej co znáte

8.2.2016

Jedna z nejkrásnějších tváří La Belle Époque. Objevila se na tapetách, na sérii talířů ‘Tema e Variazioni’… Lina Cavalieri. Nejen její obličej je zajímavý. Dá se to říct i o jejím životním příběhu.Lina 1

Když jí bylo 15, dostala se do sirotčince. Při první příležitosti odtud utekla se skupinou kočovných umělců. V Paříži si pak brzy našla práci jako zpěvačka. Díky její kráse se jí prakticky ihned otevřely dveře do Folies Bergère, takže ze sirotka na útěku byla rázem hvězda varieté.

Během turné po Evropě se seznámila s ruským princem. Zamilovali se do sebe a měli syna. Její milý jí zajistil také hodiny zpěvu, aby se dostala do opery.Lina 2

Později měla operní debuty s velkými operními zpěváky a zpěvačkami, ovšem nebyla to žádná Maria Callas a všechna její představení měla velmi špatná hodnocení. A aby toho nebylo málo, její ruský princ ji opustil.

Ona to ale nezvdala. Žena (v té době) s nejfotografovanější tváří…Odhodlaná dobýt operní jeviště, dostávala 1000$ za představení v Metropolitní opeře v NY. Její obličej znamenal peníze, což vlasně platí dodnes.
V New Yorku se provdala do bohaté společnosti za Roberta Winthropa Chanlera, malíře z rodiny Astor. Vypukl ohromný skandál, když se krátce po líbánkách rozvedli. Lina byla usnesena z údajného přesvědčování svého manžela, aby ji napsal jako hlavní dědičku v předmanželské smlouvě. Ztratila tak své místo nejen v New Yorské smetánce, ale i v Opeře.

Nastal čas pro změnu kariéry. Znovu v Paříži. Otevřela si kosmetický salón a stala se tváří mýdla značky Palmolive. Začala také psát make-up rady do jednoho časopisu, což vyústilo ve vydání knihy „My secrets of beauty“. A vytvořila vlastní parfém Mona Lina.

To ale není konec jejího resumé. Se svým třetím manželem začala tvořit filmy zachycující její krásu a styl. Byli považování za TEN pár stříbrného plátna. Většina jejích filmů je dnes však zničená.

Do důchodu šla asi ve svých šedesáti letech. Se svým čtvrtým manželem, italským distributorem vína, se usadila ve Florencii. Oba zemřeli při bombardování, když se snažili z domu pobrat všechny její cenné šperky, než utečou do bezpečí…

V roce 1952 ji v časopise zahlédl Piero Fornasetti a začal malovat její obličej. Byl naprosto posedlý a ztvárňoval ji jako zvíře,zloděje, arabskou princeznu…Sám nevěděl proč.

Já to docela chápu. Sama bych si Linu klidně pověsila na zeď nebo si na její obličej nandala večeří.

Hezký den,
Lenka

Zdroj:Messynessychic

Mohlo by se vám líbit

Komentáře

Napsat komentář