Lifestyle

Plavky na tenis i na seskok s padákem

21.4.2016

„Není nic lepšího, než si zahrát tenis se dvěma špičatými kloboučky připevněnými na ňadrech “. Tak tento reklamní slogan jste mohli nalézt v roce 1949 v časopise Life jako reklamu na šokující vynález, samodržící podprsenku, převratnou novinku ve světě módy, kterou vynalezl Charles L Langs. Na nápad přišel, když pozoroval manželku Mary, jak se snaží zamaskovat neopálené proužky od podprsenky, protože nerovnoměrné opálení bylo v té době vysoce nežádoucí.

Vyráběly se v různých barevných variantách a vzorech. Nabírané kloboučky s kanýrkem byly opatřeny super držícím, lehce odstranitelným lepidlem. Lepidlo bylo údajně tak „superdržící“, že košíčky dokonce měly držet i při skoku z 10metrů vysokého skokanského můstku , to všechno bylo údajně testováno na hrudi samotného vynálezce!

Článek v časopisu Life také upozorňoval na to, že podprsenka dodává ženám překvapivý vzhled, hlavně když se na ně někdo dívá zezadu :-)

Já prostě nemůžu pochopit, proč tento úžasný vynález vyšuměl do neznáma!

Hezký čtvrtek

KatkaPodprsenka 1 podprsenka 2 Podprsenka 3 Podprsenka 4 Podprsenka 5 Podprsenka 7

30 Sep 1929, Chicago, Illinois, USA --- In the fashionable Gold Coast salon of Helena Rubenstein, Carolyn Lang applies lotions to Billie Gloss' suntanned back, bleaching it down so that Miss Gloss will be the same pale shade all over. --- Image by © Underwood & Underwood/Corbis

Mohlo by se vám líbit

1 Komentář

  • Reply philosoraptorka 11.5.2016 at 22:30

    Zajímavé, velmi nečekané. Sice se dnes občas nosí nalepovací podprsenky, nebo takové kruhy na bradavky, ale tohle je něco trochu jiného, lepšího.

  • Napsat komentář