Beauty

Pudr pudrů

28.1.2016

Ráda si vyrábím věci sama. Ať už je to oblečení, rostlinné mléko nebo kosmetika, baví mě dělat věci, co bych normálně kupovala. I když třeba nebývají tak „dokonalé“, mám z nich rozhodně větší radost. Dnes jsem si vyráběla pudr. Hledala jsem různé recepty, ale ingredience se tolik nelišily. Nakonec jsem zvolila variantu, která mi přišla nejzajímavější a trochu jsem si ji poupravila.

Tady máte návod :
2 pl kukuřičného škrobu
1 čl kakaa
½ čl mletého sušeného zázvoru
½ čl mleté šalvěje (můžete použít i bazalku nebo oregano)
½ čl mletého hřebíčku
½ čl mletého muškátového oříškuPudr -koreni

 

Je to jednoduché. Prostě smícháte všechny ingredience a pak přidáváte koření podle barvy vaší pleti. Zázvor neutralizuje modré tóny, šalvěj červené. Muškátový oříšek přidává světle hnědou barvu a hřebíček červené až tmavě hnědé odstíny.Pudr obrazek 2Pudr obrazek 1

 

Tohle je můj výsledek v porovnání s pudrem, co obvykle používám.Pudr obrazek 3

 

Pokud můžete, zkoušejte si pudr přímo na obličeji, ne na ruce. A nedivte se, než jej nanesete na kůži, bude mít pravděpodobně dost jinou barvu, než váš průmyslově vyrobený pudr, ale na kůži vypadá krásně. Taky nádherně voní. V mojí směsi se nejvíc projevuje vůně muškátového oříšku a zázvoru. Pokud jste na některou ze složek alergičtí, pokuste se ji nahradit jinou, stejně barevnou složkou.

Největší výhodou je, že si můžete namíchat odstín přesně vaší pleti. Další je taky to, že neobsahuje podivné chemikálie. Taky máte možná všechny ty ingredience doma, nebo se dají jednoduše a levně sehnat (až na tu šalvěj, tu jsem koupila sušenou a v kávovém mlýnku ještě namlela).

Mějte se krásně,
Lenka

Mohlo by se vám líbit

2 komentáře

 • Reply BB 12.2.2016 at 10:32

  ????? Vlastný púder? To je geniálne! Nikdy ma to nenapadlo a nikde som na takýto nápad ani nenatrafila. =D Skvelé. Ja „robím alchýmiu“ len, keď si henujem vlasy. Vtedy pridávam rôzne korenie – nielen kvôli farbe, ale najmä kvôli vôni, ktorá sa vo vlasoch drží neuveriteľne dlho. =)

  • Reply Grapeapplepear 12.2.2016 at 11:12

   Děkujeme za milý komentář, je hezké vidět, že naše práce někoho baví ..
   L+K

  Napsat komentář