Lifestyle

Weeki Wachee, město mořských panen

31.3.2017

Téměř každá malá holčička se touží stát se princeznou nebo mořskou pannou s krásnými dlouhými vlasy a lesklými šaty. V šedesátých letech minulého století se tento sen některým šťastlivkyním splnil. Na konkurz do legendárního resortu Weeki Wachee se sjížděli dívky z celého světa, aby následně mohly nadšenému obecenstvu předvádět svoje podvodní umění, někdy i za účasti samotného krále, Elvise Presleyho. V kostýmech z rybích šupin a flitrovými ocasy byly okouzlující a glamour. Braly hodiny etikety a baletu a byly považovány za hvězdy první velikosti, kdekoliv se objevily, vzbudily naprosté nadšení a bylo s nimi zacházeno jako s členkami královské rodiny.

Podmořská scéna byla postavena na přírodním prameni objeveném Indiány, kteří ho nazvali „Weeki Wachee“, což znamená malý pramen nebo také větrná řeka. Divadlo bylo ponořeno 180cm pod hladinou a stálo na vápencové platformě .

Když v roce 1946 hledal bývalý námořní důstojník vhodné místo pro své podnikání, našel tuto vodní místo v žalostném stavu, koryto pramenu bylo plné zrezivělých ledniček a opuštěných aut. V té době zde také žilo více aligátorů a medvědů, než lidí.

Nicméně na jaře následující roku Perry pramen vyčistil a začal experimentovat s metodami dýchání pod vodou. Měl zkušenosti s cvičením tuleňů z druhé světové války a chtěl přijít na to, jak by mohly mořské panny plavat bez kyslíkových přístrojů a nořit se do největších hloubek.

Zatímco probíhala výstavba divadla, vydal se hledat vhodné krásky , aby přírodní scenérie byla dotažena do naprosté dokonalosti. Perry hledal samozřejmě nejen ženy krásné , ale i takové, které byly schopny plavat několik metrů pod vodou osmkrát denně v náročných podmínkách (silné vodní proudy). Byly samozřejmě profesionálně trénované, učily se, jak jíst a pít pod vodou, hrát fotbal, chodit po dně.

V roce 1950 se Weeki Wachee stalo jednou z nejvíce navštěvovaných turistických zastávek v Americe. Velice oblíbené byly adaptace dětských klasických pohádek , jako Alenka v říši divů, Čaroděj ze země Oz, Peter Pan, Sněhurka.

Zdroj: Messy Nessy

Mohlo by se vám líbit

Komentáře

Napsat komentář